Бред Пит ја откри тајната на Џенифер Анистон: Тоа предизвика проблеми во бракот

Поранешниот сопруг на Џенифер Анистон, Бред Пит, ја откри нејзината добро чувана тајна во интервју кое никогаш не било емитувано, пишува магазинот Hello.

Холивудскиот актер откри дека Џенифер месечари, а овој детаљ од нејзиниот приватен живот го знаеле само најблискиот круг на луѓе.

Во едно интервју Пит откри како нејзиното месечарење предизвикувало проблеми во неговиот брак и раскажа анегдота што се случило една ноќ.

"Таа прави многу работи додека спие. Еднаш дури и се вклучи алармот на куќата, а ја најдов надвор", рекол тој и додал дека целата работа не била воопшто безопасна бидејќи во тоа време живееле во куќа лоцирана на карпа.

Пит тогаш на шега рече: „Ќе слушнам како се отвораат и затвораат фиоки во другата соба, но тогаш ќе си кажам дека кога ќе го заврши она што треба да го направи, ќе се врати во кревет. Таа зборува многу додека спие и тогаш имавме некои од најдобрите разговори“.

Да потсетиме, Пит и Анистон беа едни од најомилените холивудски парови. Тие се венчаа во 2000 година, а се разведоа пет години подоцна. Анистон се омажи за Џастин Теру, а Пит за Анџелина Џоли, но и тие бракови не издржаа.

Алегри прв тренер кој освоил 1000+ бодови во Серија А

Предводникот на Јувентус, Масимилијано Алегри е првиот тренер кој стигнал до повеќе од 1.000 бода во Серија А.

Јувентус денес на домашен терен славеше над Фросиноне (3:2) во 26. коло од Италијанското фудбалско првенство.

Ова е 301. победа на Алегри на турнирот, со 99 нерешени и 96 порази. Тој има 1.002 бода во Серија А.

Да потсетиме дека Серија А започна во сезоната 1929/30. Пред сезоната 1994/95 во Италија за победа се доделуваа 2 бода, а оттогаш по три.

Масимилијано претходно беше тренер на Каљари, Милан, Сасуоло и Удинезе. /МИА

Украинскиот премиер побара од САД економска помош во износ од 11,8 милијарди долари оваа година

Украина очекува да добие 11,8 милијарди американски долари економска поддршка оваа година, изјави денеска нејзиниот премиер Денис Шмигал.

Киев се соочува со буџетски недостиг од 37 милијарди долари во 2024 година поради двегодишната руска инвазија и се потпира на западните партнери за оваа витална помош.

Шмигал изрази надеж на форумот во Киев по повод втората годишнина од руската инвазија дека американските пратеници ќе ја одобрат долгоочекуваната економска и воена помош.

„Длабоко сме убедени дека САД нема да ја напуштат Украина“, рече тој, мислејќи на помошта од 60 милијарди долари што со месеци беше блокирана во американскиот Конгрес. /МИА

Абас го повтори своето противење на плановите на Израел за операција во Рафа

Абас денеска во разговор со јорданскиот крал Абдула Втори во Аман изјави дека се противи на израелските планови за воена операција во Рафа.

Претседателот на палестинската управа Махмуд Абас денеска во разговор со јорданскиот крал Абдула Втори во Аман изјави дека се противи на израелските планови за воена операција во Рафа, најјужниот град во Појасот Газа, каде што има повеќе од милион Палестинци.

Повеќето од тие Палестинци заминале во Рафа бегајќи од борбите во другите делови на енклавата, објавија медиумите на арапски јазик.

Абас и јорданскиот крал разговараа за последните случувања во војната меѓу Израел и Хамас во Газа, како и за напорите за зголемување на количината на хуманитарна помош за Палестинците во енклавата, особено нејзиниот северен дел.

Во разговорот беше истакната потребата да се дозволи слобода на вероисповед за Палестинците во џамијата Ал Акса за време на претстојниот Рамазан, откако минатата недела беше објавено дека израелската влада размислува да го ограничи бројот на луѓе на кои ќе им се дозволи да влезат, објави Тајмс оф Израел. /МИА

притисни ентер