Верстапрен победи во Лас Вегас и покрај казната (ВИДЕО)

Макс Верстапен, возач на тимот на Ред Бул, е победник на спектакуларната Формула 1 трка во Лас Вегас.

Ова е 18-та победа сезонава за Холанѓанецот. Шарл Леклер во Ферари ја заврши трката на второто место, додека на третото место беше тимскиот колега на Верстапен, Серхио Перез.

Прв стартуваше Леклер, но Верстапен веднаш го престигна во првиот свиок со „туркање“ од патеката. Како резултат на тоа, Верстапен доби казна од пет секунди во седмиот круг, која Леклер ја искористи за да поведе на извесно време. Холанѓанецот претрпе и штета додека се судри со Џорџ Расел.

Но, возачите на Ред Бул, Верстапен и Перез дојдоа на водечките две позиции на еден круг до крајот. Сепак, Леклер во последниот, педесетти круг, успеа да го претекне Мексиканецот и да ја обезбеди втората позиција. Британскиот возач Ландо Норис не ја заврши трката, удри во заштитната ограда во четвртиот круг.

Макс Верстапен води во поредокот кај возачите со 549 поени пред тимскиот колега Серхио Перез (273 поени). На третото место е Луис Хамилтон со 232 бода. По редоследот на конструктори прв е Ред Бул со 822 бода, а потоа следат Мерцедес со 392 бода и Ферари со 388.

Мото-спектаклот во пустината Мохаве не го пропуштија голем број истакнати актери, музичари и спортски великани како Шекил О'Нил, Дејвид Бекам, Линдзи Вон и претседателот на ФИФА, Џани Инфантино. Ова беше трета трка во Лас Вегас по 1981 и 1982 година, кога Ф1 во два наврати неуспешно се обиде да воспостави Гран При.

Кијану Ривс посетил фабрика за ауспуси во Словенија и одржал таен состанок

Кијану Ривс последните денови ги помина во Словенија, а петокот и саботата ги помина во Прелук, кај Опатија, а потоа се упати кон Љубљана.

Познатиот актер беше воодушевен од Кварнер, кој го посети во друштво на филмскиот продуцент Гард Холингер, со кого во 2011 година ја основаа американската компанија „Arch Motorcycles“.

Ривс бил во Словенија поради неговиот бизнис со мотоцикли. Имено, според словенечките медиуми, Ривс одржал тајна средба со сопственикот на компанијата Акраповиќ, еден од најпознатите светски производители на издувни системи. Покрај тоа, тој ја посети и фабриката за аусуси, а по средбата во Љубљана се упатил кон аеродромот и во неделата наутро заминал од Словенија.

Киану е нормално љубител на мотори, па не случајно го избрал Прелук. Имено, таму се одржало светското првенство во мотоциклизам, а хотелот во кој престојувал се наоѓа во близина на Опатијската кривина. Освен тоа, недалеку од Риека се наоѓа и тркачката патека Гробник, поради што постои можност актерот повторно да го посети Кварнер.

Извор: Индекс

„Google“ исклучува уште една популарна апликација

Апликацијата „Google Pay“ се исклучува во Соединетите Држави.

Самостојната верзија на апликацијата „Google Pay“ веќе нема да биде достапна за американските корисници по 4 јуни оваа година.

Наместо тоа, корисниците се охрабруваат да се префрлат на „Google Wallet“. На другите пазари, апликациите сè уште ќе биде достапна.

Со исклучувањето на „Google Pay“, функциите како што се „P2P“ плаќања, наоѓање и нудење попусти и управување со банкарски сметки исто така ќе исчезнат.

„Google Wallet“ ќе стане главна услуга за безбедно складирање на информации од кредитни картички и лични документи. Паричникот се користи пет пати повеќе од „Pay“ во САД.

На корисниците им се препорачува да ги префрлат своите средства и податоци на „Wallet“ или да забранат сметка до 4 јуни.

Извор: Б92

Збогум на хидрауликата? Претставени на револуционерни сопирачки

Тоа значително ќе го намали растојанието за сопирање.

Германскиот снабдувач на автоделови „ZF“ дизајнираше нов систем за сопирање кој не бара течност за сопирачките или хидраулика за работа. Наместо тоа, силата на сопирање ја обезбедува електричен мотор директно до тркалото.

Додека чувството на сопирање треба да одговара на хидраулични сопирачки, „ZF“ ветува растојание за сопирање од 100 km/h до 0 km/h е девет метри пократко од конвенционалните сопирачки, пишува „Revijahak“.

Дополнително, опсегот на електрични автомобили треба да се зголеми за 17 проценти поради поефикасна рекуперација.

Добавувачот ветува и помали трошоци за одржување. Пониска е и емисијата на ситни честички.

„ZF“ им овозможува на производителите на возила да го состават својот оптимален систем за сопирање од класични хидраулични до нови електрични системи, во зависност од барањата.

Можни се и хибридни форми со, на пример, хидрауличен систем на предната оска и електричен систем на задната оска.

Компанијата не дава информации за точниот датум на лансирање на пазарот.

Извор: Б92

притисни ентер