Професионален готвач открива што се прави со лушпата, ова сигурно не сте го пробале (видео)

Оваа грешка со лукот ја прават многу домаќинки...

Овој трик можете да го прилагодите на вашиот вкус.

Лукот е неизоставна намирница во кујната ширум светот, но дали знаевте дека го лупите на погрешен начин? Според тврдењето на еден готвач, постои начин да го искористите секој дел од лукот и да го намалите отпадот.

Не фрлајте ја лушпата од лукот

Алесандро, готвач од Лондон и урбан градинар, тврди дека „лушпата од чешне лук се јаде“. Меѓутоа, ова не значи дека треба цели чешниња лук сосе лушпа да ги ставите во јадењето. Алесандро сподели видео на Tикток во кое објаснува како да ја искористите лушпата на лукот и да направите вкусен зачин кој, според готвачот, е фантастичен со помфрит.

Процесот е едноставен. Потребно е да измиете лушпи од лук и лушпи од кромид - во чиста вода, а потоа да ги исушите на кујнска крпа. Потоа лушпите ставете ги на плех и сушете ги во рерна околу пет минути на 160 степени. Кога ќе станат крцкави, извадете ги од рерната и сомелете ги во ситен прав. Потоа измешајте ги мелените лушпи со сол, бибер, црвен пипер и лута пиперка за да го комплетирате овој домашен зачин. Овој трик можете да го прилагодите на вашите вкусови, па наместо црвен пипер, зачинот можете да го користите во која било комбинација по ваш избор.

Како да ги искористите лушпите од лук за домашна супа

Алесандро, исто така, советува лушпите од лук и коските од месото што ви останале по печењето да ги искористите за домашна супа. Само ставете ги лушпите и коските во тенџере со зачини, билки, зеленчук и вода, и оставете ги да вријат неколку часа, а потоа процедете ја течноста. Според Алесандро, оваа супа може да се користи како основа за супи и чорби, а може да се замрзне и за подоцнежна употреба.

@spicymoustache Me and @laja love garlic so much! It is such a versatile vegetable which takes a long time to grow and it would be a shame to waste any part of it as even the skin it’s fully edible. GARLIC OIL AND CRISPY GARLIC 🧄 •1 cup x chopped garlic •2 cups x avocado oil or vegetable oil no olive oil STEP BY STEP 🥣 -in a pan heat the oil at fry temperature use a slice of garlic and put it in to see if the temperature is high enough to fry. -add the garlic and fry til golden -don’t over fry it as it’ll have a bitter burnt taste and will ruin the oil as well. -in a bowl drain the oil from the garlic . -store the oil in to a bottle -place the fried garlic on top of a muslin and let dry a bit from all the oil -store it in an airtight container up to one year . GARLIC SKIN POWDER: •onion peel •garlic peel •salt •pepper •paprika powder •chilly powder •optional flavours example: Mediterranean herbs, masala mix, chives & dill . STEP BY STEP: 🥣 - wash your peels together or separately depending on the quantity you have if you want 2 different powders. - tap them dry and place on a baking tray - bake at 160* for about 5 min keep an eye on it and make sure they nice and crispy when ready (turn off the oven and leave the door shut until dry). Alternatively, let the peel dry with the leftover heat inside your oven once you finish to cook (no energy use). - blend them until you have a fine powder. - add salt , pepper , paprika and chilly powder for a great fries potato seasoning or get creative using different mixed Mediterranean herbs or a masala mix . - the quantity depends on how much peels you have so taste the mix first to get the best result. #fyp #foryoupage #contentcreator #garlic #zerowaste #zerowastefood #homemadefood #zerowasteliving #easyrecipe #sustainability #healthyfood #recipe #asmrfood ♬ New Home - Austin Farwell

Новороденче, кое било прогласено за мртво, се разбудило на погребот- семејството верува во чудо

Бебе кое било прогласено за мртво набргу по раѓањето, е префрлено назад во болница во Парагвај откако добила знаци на живот за време на нејзиниот погреб.

Нејзините блиски кои се потресени од сѐ, изјавија дека не исклучуваат „Божја интервенција“, пренесува El Tiempo.

Девојчето е родено околу пладне во петокот со царски рез, откако нејзината 21-годишна мајка имала компликации во седмиот месец од бременоста.

Но, бебето било прогласено за мртво и предадено на семејството заедно со потврдата за смрт.

Таткото на бебето, Игнасио Медина, изјавил за локалната телевизија Телефутуро дека телото на бебето го добил „целосно виолетово“.

Семејството, кое веќе претрпело загуба на уште едно бебе од оваа двојка, наместо да слави, отишле на погребот во Минго Гуазу, место на околу 20 километри од Сиудад дел Есте, главниот град на департманот Алто Парана, кој граничи со Аргентина и Бразил.

„Ја однесовме кај мајка ми и таму ја гледавме“, рече Медина.

Тој рече дека непосредно пред да заминат на гробиштата, еден од неговите чичковци забележал дека бебето мрда со главата и ги известил присутните.

„Потоа отидовме да ја провериме и срцето ѝ чукаше“, додал таткото кој веднаш го однел бебето во болница.

Кога таткото на бебето го прашал што се случило, директорот на Регионалната болница во Сиудад дел Есте, Федерико Шредел, не ја исклучил можноста дека се работело за катаплексија.

„Поради состојбата со предвремено раѓање, тоа може да се случи, практично пациентот останува без знаци на живот“, додаде специјалистот и предупреди дека ваков случај може да се случи еднаш на секои пет милиони раѓања.

Исто така, Пабло Лемир, директор на судска медицина на Министерството за правда во Парагвај, исто така објасни дека тоа може да биде катаплексија или синдром на „очигледна смрт“.

„Нема чукање на срцето, нема дишење, телото е опуштено, бледо, станува сино или виолетово и обично се решава спонтано и необјасниво“, изјави тој за парагвајскиот медиум ABC Colors.

Според експертот, бебето било родено предвреме и тоа ги исклучило опциите за лекарите.

„Во 26-та недела од бременоста и со таа тежина, белите дробови не се подготвени да бидат надвор од матката, ниту пак нервниот систем е правилно развиен“, рече тој.

Од друга страна, роднините не исклучуваат „божествена интервенција“ и тврдат дека девојчето, сепак со резервирани прогнози, ќе се вика Милагрос де Жезус, што во превод значи „Чудо Исусово“.

Момче падна од 40 метри висок гребен во Италија- пријателите немоќно гледале (ВИДЕО)

Момче (14) од Арика, Италија, доживеа трагична судбина кога со другарите го посети езерото Неми, не сфаќајќи дека ќе падне од дрво по стрмна карпа од 40 метри и ќе загине.

Тој наводно се одвоил од својата група пријатели и се обидел да стигне до највисоката точка на Виа Перино, но гранката од дрвото на која се качувал се скршила и момчето се превртело врз карпата, објави Мирор.

Тинејџерот паѓал над 30 метри, а неговите пријатели беспомошно гледале и веднаш го вклучиле алармот.

Пожарникарите од Неми и карабинерите веднаш пристигнале на местото на настанот, но не можеле ништо да му направат на момчето, освен да констатираат смрт.

Телото е пренесено во болницата Кастели во Арикио, а потоа во Институтот за судска медицина во Рим.

Брутално убиство во Њујорк: Во фрижидер е пронајдена отсечена човечка глава и делови на тело

Маж од Њујорк е обвинет за убиство откако во фрижидерот на неговиот стан во Бруклин биле пронајдени човечка глава и делови од телото, соопшти денеска полицијата.

Николас Мекги (45) е уапсен во четвртокот попладне и обвинет за грабеж, криење на човечко тело и компромитирачки докази, соопшти њујоршката полиција, пренесува Ен-Би-Си Њуз.

Посмртните останки на 40-годишниот Кошин Гелцер биле пронајдени на 22 јануари во станот што Мекги го делел со Хедер Стајнс (45), која исто така е уапсена за криење на човечки труп.

Полицајците рекоа дека одговориле на повикот од станот и пронашле повеќе црни кеси со делови од тело во фрижидерот и замрзнувачот.

Според кривичната пријава, лекарите подоцна го идентификувале Гелцер преку отпечатоци од прсти.

Полицијата денеска не соопшти повеќе детали за случајот, ниту пак како и кога е убиен Гелцер.

притисни ентер