Завршниот турнир во ова натпреварување ќе се одигра денеска и утре во салата „Автокоманда“ во Скопје. ЖРК Вардар е победник на Купот на Македонија последните три сезони, а има вкупно четири пехари во ова натпреварување.

Во првото полуфинале кое почнува во 13:30 часот домаќинот Металург игра против екипата на Прилеп, додека во второто полуфинале од 16:30 часот е дуелот меѓу ЖРК Вардар и Гевгелија.

Финалето ќе се одигра утре со почеток во 12:30 часот. Влезот во салата двата дена е слободен.  

Датум на објава: петок, 19 мај 2017 во 09:54
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар