Камера преживеала средба со лава, снимените глетки се неверојатни (видео)

Ако некогаш сте се запрашале како изгледа доколку ве проголта лава, денеска ќе го дознаете одговорот на тоа прашање.
Ерик Сторм, туристички водич во националниот парк Хавајски вулкани, успеал со својата GoPro камера да сними директна средба со лава.

Иако често може да се слушне дека GoPro камерите се практично неуништливи, малку кој знаел дека можат да издржат толку високи температури.

Откако лавата се смирила и почнала да се лади, Ерик се обидел да дојде тоа тоа што останало од неговата камера.

„Ја извлеков со геолошки чекич, мислев дека целосно е уништена“ – изјави за Пет Пексел.

Но камерата не само што преживеала, туку успеала да сними се и да ја зачува мемориската картичка.

„И понатаму работи, иако не толку добро како порано. Навистина е неверојатно што уште е функционална“ – изјавил Ерик.

Фото: Викторија јавно се шегува со Дејвид:„Тато се бламира и лула “

Џет сет семејството Бекам ужива на одморот на Свети Стефан во Црна Гора.

Мама Викторија јавно се шегува со тато Дејвид кој вистински ужива во летните лудории со своите деца.

Модната икона го снима својот сопруг и го објавува на социјалните мрежи.

-Тато се бламира и лула , напиша Викторија Бекам под видеото на кое може да се види како Дејвид се лула на лебед на дување  покрај ѕидините на луксузниот Свети Стефан.

„Не е ни чудо што и децата побегнаа од него“ коментира мама Викторија Бекам.

Славниот фудбалер според фотографиите на социјалните мрежи  дефинитивно е воодушевен од црногорскиот полуостров и ужива со децата да го истражува.

Дејвид е „фатен“ од папараците и како вози скутер.

Фото: Руски „кортеж“ и американскиот „ѕвер“

Највлијателните светски политичари, претседателите на САД и Русија на самитот во Хелсинки ги покажаа своите луксузни црни лимузини.

Рускиот претседател Владимир Путин по прв пат надвор од Русија гја искористи својата нова лимузина „кортеж“.

Претседателот на САД пак Доналд Трамп  на средбата со својот руски колега во  финската метропола пристигна во својот Кадилак познат како „ѕвер“.

Фото- видео: Провокативни фотки на „жешката“ водителка на временска прогноза

Водителката на временска прогноза од Аргентина Сол Перез објави провокативни и „Жешки“ фотки на Инстаграм, на воодушевување на нејзините фанови.

Атрактивната Сол веќе долго време се фали со титулата најсексапилна водителка на светот.

Оваа титула Сол редовно ја оправдува на социјалните мрежи.

Сексапилната водителка е во состојба и од подготовката на појадокот  да направи еден секси спектакл, што да се каже пак за туширањето.

 

Verano Carlos Paz @lasobrideperez 🔥😍👑 #solnodamas

A post shared by sol perez👑 (@solperezperfect) on

притисни ентер