Оливер Спасовски зборува на македонски јазик во Брисел, комплименти од еврокомесарката Јохансон

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на македонски јазик зборуваше на Меѓународната конференција на Глобалната алијанса за борба против криумчарење мигранти, во Европската комисија во Брисел. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер