- Пренасочувањето е на потегот од крстосницата со булеварот „Гоце Делчев“ до крстосницата со булеварот „Св. Климент Охридски“. Сообраќајот ќе се одвива по булеварот „Илинден“,  десно по булеварот „Св. Климент  Охридски“ и по булеварот „Гоце Делчев“ и лево по булеварот „ВМРО“, наведуваат од МВР. /МИА

Датум на објава: петок, 13 октомври 2017 во 12:01
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар