Скопјанецот оставил и свој телефон , по што полицијата го нашла , извршила претрес во неговиот дом и го привела.

Според МВР , му бил одземен  компјутерот, телефонот и сим-картичката како докази во постапката.

Според новите измени на кривичниот законик донесени поради Супер купот препродажбата на билети  се санкционира со  парична казна или затворска казна до една година.

Датум на објава: понеделник, 07 август 2017 во 19:43
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар