Менаџер на Манчестер, Луј ван Гал даде согласност за овој трансфер.

За 31-годишниот холандски напаѓач интерес покажуваа уште и Јувентус и Галатасарај, но Ван Перси го одбра Лацио.

Тој минатата сезона имаше многу проблеми со повредите, а на 29 одиграни натпревари за Јунајтед постигна 10 голови. /МИА

Датум на објава: сабота, 06 јуни 2015 во 14:21
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар