Сопругата на нарко босот Ел Чапо излезе од затвор и отиде на забава (ВИДЕО)

Сопругата на наркобосот Ел Чапо, Ема Коронел Аиспуро, по две години е ослободена од затвор.

Била пуштена предвреме, а неколку дена по излегувањето од затвор е видена на забава на нејзината адвокатка Мариел Колон Миро, пишува TMZ.

Сопругата на Ел Чапо, се чини, сака да го надополни изгубеното време со пријателите додека беше во затвор, па уживаше во приватниот ВИП дел од ноќниот клуб, опкружена со силно обезбедување. Тамошните медиуми пишуваат дека поголемиот дел од времето го поминувала сама, а нејзините видеа од излегувањето се прошириле на ТикТок.

@jorgegarciaent Emma Coronel Y @Mariellaabogada ♬ sonido original - Jorge Garcia

Да потсетиме, Коронел Ајспуро беше ослободен минатата недела откако помина две години во затвор поради учество во шверц на дрога. Таа има 33 години, а со 66-годишниот Ел Чапо е во брак од својата 18 година. Тие се запознале кога таа имала 17, а тој речиси 50, на забава организирана од нејзиниот татко.

Коронел учествуваше на натпревари за убавина уште како девојче. Во 2006 година, таа победи на натпреварот за Мис Канелас во државата Дуранго. Американските власти претпоставуваат дека таа веќе била вклучена во продажба на наркотици, објави своевремено Дојче веле.

Од понеделник благо опаѓање на температурите и краткотрајни поројни врнежи

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

И викендов земјава ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ поради што ќе преовладува претежно сончево и натпросечно топло време, но од понеделник во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, а дневните температури ќе бидат во постепено благо опаѓање.

Како што информира УХМР, утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Минималната температура ќе биде од 15 до 23, а максималната од 33 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Минималната температура ќе се спушти до 21, а максималната ќе достигне до 40 степени.

Мисијата на Иран во ОН: Хезболах е способен да се брани себеси и Либан од Израел

Иранската мисија во Обединетите нации денеска соопшти дека либанското движење Хезболах е способно да се брани себеси и Либан од Израел.

Иранската мисија во ОН предупреди на платформата Икс дека можеби е дојдено време за самоуништување на израелскиот „нелегитимен режим“.

„Секоја непромислена одлука на окупаторскиот израелски режим да се спаси може да го турне регионот во нова војна“, истакна иранската мисија во ОН./МИА

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Најмалку 32 Палестинци загинаа денеска во нападите на израелските сили врз Рафа во јужниот дел на Појасот Газа, како и врз други области низ енклавата, јавија светските агенции, повикувајќи се на жители на Рафа и израелската армија (ИДФ).

Жителите велат дека Израелците изгледа се обидуваат да го завршат заземањето на Рафа, кој е во фокусот на израелската офанзива од почетокот на мај.

Тенковите се пробиваат во западните и северните делови на градот, а израелските војници веќе ги окупираа истокот, југот и центарот.

Израелските сили нападнаа од авиони, тенкови и бродови од брегот, предизвикувајќи нов бран на раселување од градот, кој засолни повеќе од милион раселени лица, од кои повеќето беа принудени повторно да избегаат. /МИА

притисни ентер