Ѕвезда на Ферари се заби во оградата пред почетокот на последната трка во сезоната (ВИДЕО)

Возачот на Монако, Шарл Леклер (Ферари) постигна најдобро време (1:24.809 минути) на вториот официјален тренинг одржан денеска, два дена пред последната трка од овогодинешниот светски шампионат во Формула 1 на патеката во Абу Даби.

Тренингот го одбележа излетувањето на совозачот на Леклер, Карлос Саинц Јуниор. Ја загуби контролата над Ферарито, се вртеше на патеката и заврши во заштитната ограда. Иако автомобилот претрпел значителна штета, шпанскиот возач не е повреден.

Најблиску до најбрзиот круг на Леклерк беше Британецот Ландо Норис во Мекларен (1:24.852), а трет (1:24.982) беше ново- стариот светски шампион Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул).

Меѓу најбрзите пет се најдоа Финецот Валтери Ботас во Алфа Ромео (1:25.024) и Мексиканецот Серхио Перез во Ред Бул (1:25.112), а најбрзиот од првиот тренинг, Британецот Џорџ Расел (Мерцедес) го заврши вториот тренинг во шесто место (1:25.122). Покрај Карлос Саинц Јуниор, со несреќата заврши и тренингот на Германецот Нико Хулкенберг (Хаас), кој исто така се спаси неповреден.

Утре, по третиот тренинг (11:30 часот) е закажана квалификациската сесија (15 часот) за неделната трка која ќе започне во 14 часот по средноевропско време.

Пред последната трка речиси сѐ беше решено. Холанѓанецот Макс Верстапен (Ред Бул) одамна ја обезбеди третата последователна титула светски шампион во конкуренција на возачи (549 поени) со дури 18 победи. Неговиот тимски колега, Мексиканецот Серхио Перез, ќе заврши на второто место (273 бода), а на третото место со 232 бода се зацврсти седумкратниот светски шампион, Британецот Луис Хамилтон (Мерцедес).

Ред Бул со 20 победи на 21 трка досега одамна ја обезбеди титулата во екипна конкуренција, а пред последното натпреварување австрискиот тим има 822 бода. Останува единствената неизвесност во борбата за второто место, во која Мерцедес (392) во последната трка влегува со четири бода повеќе од Ферари (388).

Кијану Ривс посетил фабрика за ауспуси во Словенија и одржал таен состанок

Кијану Ривс последните денови ги помина во Словенија, а петокот и саботата ги помина во Прелук, кај Опатија, а потоа се упати кон Љубљана.

Познатиот актер беше воодушевен од Кварнер, кој го посети во друштво на филмскиот продуцент Гард Холингер, со кого во 2011 година ја основаа американската компанија „Arch Motorcycles“.

Ривс бил во Словенија поради неговиот бизнис со мотоцикли. Имено, според словенечките медиуми, Ривс одржал тајна средба со сопственикот на компанијата Акраповиќ, еден од најпознатите светски производители на издувни системи. Покрај тоа, тој ја посети и фабриката за аусуси, а по средбата во Љубљана се упатил кон аеродромот и во неделата наутро заминал од Словенија.

Киану е нормално љубител на мотори, па не случајно го избрал Прелук. Имено, таму се одржало светското првенство во мотоциклизам, а хотелот во кој престојувал се наоѓа во близина на Опатијската кривина. Освен тоа, недалеку од Риека се наоѓа и тркачката патека Гробник, поради што постои можност актерот повторно да го посети Кварнер.

Извор: Индекс

„Google“ исклучува уште една популарна апликација

Апликацијата „Google Pay“ се исклучува во Соединетите Држави.

Самостојната верзија на апликацијата „Google Pay“ веќе нема да биде достапна за американските корисници по 4 јуни оваа година.

Наместо тоа, корисниците се охрабруваат да се префрлат на „Google Wallet“. На другите пазари, апликациите сè уште ќе биде достапна.

Со исклучувањето на „Google Pay“, функциите како што се „P2P“ плаќања, наоѓање и нудење попусти и управување со банкарски сметки исто така ќе исчезнат.

„Google Wallet“ ќе стане главна услуга за безбедно складирање на информации од кредитни картички и лични документи. Паричникот се користи пет пати повеќе од „Pay“ во САД.

На корисниците им се препорачува да ги префрлат своите средства и податоци на „Wallet“ или да забранат сметка до 4 јуни.

Извор: Б92

Збогум на хидрауликата? Претставени на револуционерни сопирачки

Тоа значително ќе го намали растојанието за сопирање.

Германскиот снабдувач на автоделови „ZF“ дизајнираше нов систем за сопирање кој не бара течност за сопирачките или хидраулика за работа. Наместо тоа, силата на сопирање ја обезбедува електричен мотор директно до тркалото.

Додека чувството на сопирање треба да одговара на хидраулични сопирачки, „ZF“ ветува растојание за сопирање од 100 km/h до 0 km/h е девет метри пократко од конвенционалните сопирачки, пишува „Revijahak“.

Дополнително, опсегот на електрични автомобили треба да се зголеми за 17 проценти поради поефикасна рекуперација.

Добавувачот ветува и помали трошоци за одржување. Пониска е и емисијата на ситни честички.

„ZF“ им овозможува на производителите на возила да го состават својот оптимален систем за сопирање од класични хидраулични до нови електрични системи, во зависност од барањата.

Можни се и хибридни форми со, на пример, хидрауличен систем на предната оска и електричен систем на задната оска.

Компанијата не дава информации за точниот датум на лансирање на пазарот.

Извор: Б92

притисни ентер