Дениз Ричардс во ново реално шоу

 Дениз Ричардс и нејзиното семејство ќе добијат свои 30-минутни „комични документарни епизоди“ коишто ќе се прикажуваат во 2025 година. 

Работниот наслов за реалното шоу е „Денис Ричардс и дивите нешта“, што некои обожаватели можеби ќе ги потсети на еден од најпознатите нејзини филмови - еротиката „Диви нешта“ од 1998 година.

„Моето семејство и јас сме воодушевени што се враќаме дома во ‘Е!’. Семи и Лола имаа само 3 и 4 години кога првпат ја споделивме нашата приказна и сега го заокруживме тоа... (Продуцентот) Алекс Баскин и јас се запознавме кога се приклучив на „Вистинските домаќинки“ и ми се допадна работата на тоа шоу. Ова е совршено партнерство за шоуто за нашето семејство бидејќи нашите животи се полни со забава, љубов и непредвидливост и едвај чекаме публиката да ја сподели оваа авантура со нас“, изјави Ричардс преку соопштение за медиумите.

Како што објави „Ентертејнмент“, глумицата и претходно имаше свое реално шоу - „Дениз Ричардс: Комплицирано“, коешто се емитуваше на „Е!“ од 2008. до 2009 година. Познатата „Бонд девојка“ се појави и во две сезони во „Вистинските домаќинки од Беверли Хилс“ во 2019 и 2020 година.

Дениз Ричардс ја роди својата прва ќерка Семи, додека беше во брак со Чарли Шин во 2004. и втората - Лола, во 2006 година. А пак, во 2011 година Ричардс ја посвои и третата своја ќерка Елоиз. За Арон Фајперс се омажи во 2018 година, кој ја посвои Елоиз следната година. /МИА

Од понеделник благо опаѓање на температурите и краткотрајни поројни врнежи

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност.

И викендов земјава ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса од југ поради што ќе преовладува претежно сончево и натпросечно топло време, но од понеделник во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, а дневните температури ќе бидат во постепено благо опаѓање.

Како што информира УХМР, утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Минималната температура ќе биде од 15 до 23, а максималната од 33 до 40 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен правец. Минималната температура ќе се спушти до 21, а максималната ќе достигне до 40 степени.

Мисијата на Иран во ОН: Хезболах е способен да се брани себеси и Либан од Израел

Иранската мисија во Обединетите нации денеска соопшти дека либанското движење Хезболах е способно да се брани себеси и Либан од Израел.

Иранската мисија во ОН предупреди на платформата Икс дека можеби е дојдено време за самоуништување на израелскиот „нелегитимен режим“.

„Секоја непромислена одлука на окупаторскиот израелски режим да се спаси може да го турне регионот во нова војна“, истакна иранската мисија во ОН./МИА

Најмалку 32 Палестинци загинаа во израелските напади врз Рафа

Најмалку 32 Палестинци загинаа денеска во нападите на израелските сили врз Рафа во јужниот дел на Појасот Газа, како и врз други области низ енклавата, јавија светските агенции, повикувајќи се на жители на Рафа и израелската армија (ИДФ).

Жителите велат дека Израелците изгледа се обидуваат да го завршат заземањето на Рафа, кој е во фокусот на израелската офанзива од почетокот на мај.

Тенковите се пробиваат во западните и северните делови на градот, а израелските војници веќе ги окупираа истокот, југот и центарот.

Израелските сили нападнаа од авиони, тенкови и бродови од брегот, предизвикувајќи нов бран на раселување од градот, кој засолни повеќе од милион раселени лица, од кои повеќето беа принудени повторно да избегаат. /МИА

притисни ентер