Барала 220.000 евра од Ѓоковиќ, а Синер не сака ни да ја бакне (ВИДЕО)

Покрај тоа што за него се пишуваше како победник на Мастерсот во Мајами и нов втор играч во светот, италијанскиот тенисер Јаник Синер излезе во јавноста и поради познатата пејачка Лаура Паузини!

Имено, видеото на Лаура и Јаник стана вирално на социјалните мрежи, бидејќи Синер не дозволи сонародничката да го бакне за време на заедничка фотосесија.

Синер вешто го избегна тој бакнеж, иако Лора очигледно многу го сакаше. Особено што очигледно е дека го обожава италијанскиот тенисер, судејќи по нејзината емотивна објава на Инстаграм.

- Нашиот шампион уште еднаш ја предводеше Италија до победа, благодарение на неговиот талент, тренинзи, волја и карактер. Вие сте голем извор на гордост за сите нас и пример за сите млади луѓе. Беше прекрасно да бидам со вас на овој важен ден! И тоа е само првата од многуте состаноци што не очекуваат заедно, ќе направам сѐ за да ве следам - ​​изјави Лаура.

Познатата италијанска кантавторка во декември ќе настапи во Белград, а не е тајна дека Лаура е една од омилените пејачки на Новак Ѓоковиќ.

Интересно, црногорските медиуми во 2014 година објавија дека Паузини наводно побарала 220.000 евра за да пее на свадбата на Новак и Јелена.

Родена е во Фаенца, мало гратче на северот на Италија, а пораснала во градот Солароло, каде што почнала да пее на осумгодишна возраст во пијано бар со нејзиниот татко Фабрицио, музичар и пејач. Кога наполнила дванаесет години, ја објавила својата прва песна „I Sogni Di Laura“, полупрофесионално дело кое датира од 1987 година. Нејзината кариера започнала со подемот на фестивалот Санремо, песната „La Solitudine“, во 1993 година.

Во текот на нејзината кариера, Лаура доби две светски музички награди, во 1994 и 2003 година за најдобар италијански изведувач, Платинум награда за најпродаван изведувач во Европа, Латино Греми за најдобар вокал на поп албум во 2005 година и Греми за најдобар латино поп албум. Лаура стана првата пејачка од Италија која освоила Греми.

Што се однесува до приватниот живот, Лаура од 2005 година е во врска со нејзиниот гитарист и уметнички продуцент Паоло Карта, со кого ја има ќерката Паола.

Новороденче, кое било прогласено за мртво, се разбудило на погребот- семејството верува во чудо

Бебе кое било прогласено за мртво набргу по раѓањето, е префрлено назад во болница во Парагвај откако добила знаци на живот за време на нејзиниот погреб.

Нејзините блиски кои се потресени од сѐ, изјавија дека не исклучуваат „Божја интервенција“, пренесува El Tiempo.

Девојчето е родено околу пладне во петокот со царски рез, откако нејзината 21-годишна мајка имала компликации во седмиот месец од бременоста.

Но, бебето било прогласено за мртво и предадено на семејството заедно со потврдата за смрт.

Таткото на бебето, Игнасио Медина, изјавил за локалната телевизија Телефутуро дека телото на бебето го добил „целосно виолетово“.

Семејството, кое веќе претрпело загуба на уште едно бебе од оваа двојка, наместо да слави, отишле на погребот во Минго Гуазу, место на околу 20 километри од Сиудад дел Есте, главниот град на департманот Алто Парана, кој граничи со Аргентина и Бразил.

„Ја однесовме кај мајка ми и таму ја гледавме“, рече Медина.

Тој рече дека непосредно пред да заминат на гробиштата, еден од неговите чичковци забележал дека бебето мрда со главата и ги известил присутните.

„Потоа отидовме да ја провериме и срцето ѝ чукаше“, додал таткото кој веднаш го однел бебето во болница.

Кога таткото на бебето го прашал што се случило, директорот на Регионалната болница во Сиудад дел Есте, Федерико Шредел, не ја исклучил можноста дека се работело за катаплексија.

„Поради состојбата со предвремено раѓање, тоа може да се случи, практично пациентот останува без знаци на живот“, додаде специјалистот и предупреди дека ваков случај може да се случи еднаш на секои пет милиони раѓања.

Исто така, Пабло Лемир, директор на судска медицина на Министерството за правда во Парагвај, исто така објасни дека тоа може да биде катаплексија или синдром на „очигледна смрт“.

„Нема чукање на срцето, нема дишење, телото е опуштено, бледо, станува сино или виолетово и обично се решава спонтано и необјасниво“, изјави тој за парагвајскиот медиум ABC Colors.

Според експертот, бебето било родено предвреме и тоа ги исклучило опциите за лекарите.

„Во 26-та недела од бременоста и со таа тежина, белите дробови не се подготвени да бидат надвор од матката, ниту пак нервниот систем е правилно развиен“, рече тој.

Од друга страна, роднините не исклучуваат „божествена интервенција“ и тврдат дека девојчето, сепак со резервирани прогнози, ќе се вика Милагрос де Жезус, што во превод значи „Чудо Исусово“.

Момче падна од 40 метри висок гребен во Италија- пријателите немоќно гледале (ВИДЕО)

Момче (14) од Арика, Италија, доживеа трагична судбина кога со другарите го посети езерото Неми, не сфаќајќи дека ќе падне од дрво по стрмна карпа од 40 метри и ќе загине.

Тој наводно се одвоил од својата група пријатели и се обидел да стигне до највисоката точка на Виа Перино, но гранката од дрвото на која се качувал се скршила и момчето се превртело врз карпата, објави Мирор.

Тинејџерот паѓал над 30 метри, а неговите пријатели беспомошно гледале и веднаш го вклучиле алармот.

Пожарникарите од Неми и карабинерите веднаш пристигнале на местото на настанот, но не можеле ништо да му направат на момчето, освен да констатираат смрт.

Телото е пренесено во болницата Кастели во Арикио, а потоа во Институтот за судска медицина во Рим.

Брутално убиство во Њујорк: Во фрижидер е пронајдена отсечена човечка глава и делови на тело

Маж од Њујорк е обвинет за убиство откако во фрижидерот на неговиот стан во Бруклин биле пронајдени човечка глава и делови од телото, соопшти денеска полицијата.

Николас Мекги (45) е уапсен во четвртокот попладне и обвинет за грабеж, криење на човечко тело и компромитирачки докази, соопшти њујоршката полиција, пренесува Ен-Би-Си Њуз.

Посмртните останки на 40-годишниот Кошин Гелцер биле пронајдени на 22 јануари во станот што Мекги го делел со Хедер Стајнс (45), која исто така е уапсена за криење на човечки труп.

Полицајците рекоа дека одговориле на повикот од станот и пронашле повеќе црни кеси со делови од тело во фрижидерот и замрзнувачот.

Според кривичната пријава, лекарите подоцна го идентификувале Гелцер преку отпечатоци од прсти.

Полицијата денеска не соопшти повеќе детали за случајот, ниту пак како и кога е убиен Гелцер.

притисни ентер