Османи: Бундестагот на 26 септември ќе даде зелено светло за преговори

Германскиот Бундестаг следната недела ќе даде зелено светло за почеток на преговорите за членство на Северна Македонија во ЕУ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер