Вил Смит ги исмеа зависниците од Фејсбук и Инстаграм по големиот дефект (ВИДЕО)

Вчера попладне корисниците на социјалните мрежи во целиот свет почнаа да пријавуваат проблеми со користењето на Фејсбук , Инстаграм и Уатсап. 

Некои од корисниците не можеа да се логираат , други не можеа да постираа , некои не можеа да праќаат и добиваат пораки...Станува збор за најдолг прекин во историјата на Фејсбук, што погоди над 2,5 милијарди корисници.

Иако состојбата денеска се нормализираше , многумина во светот и натаму пријавуваат проблеми.  Ваквата состојба беше повод за многубројни исмевања на сметка на зависниците од социјалните мрежи.

Меѓу оние кои се забавуваше , додека милиони страдаа , беше и актерот Вил Смит. Тој објави снимка како игра на сите четири , откако виде дека проработи Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Instagram: Back online. ⁣ ⁣ Me:

A post shared by Will Smith (@willsmith) on

Неговата пародија за неколку часа доби шест милиони лајкови.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер