Видео: Свршеницата на Кристијано, Георгина во хеланки вежба во теретана!!

Свршеницата на еден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо, атрактивната Георгина Родригез  со објава на социјалните мрежи им го забрза пулсот на своите машки фанови.

Георгина објави видео на кое може да се види како во тесни хеленки вежба во теретана.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🤸🏻‍♂️

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Со ова видео убавата Георгина која редовно вежба во теретана, со својот изглед во хеленки просто ги воодушеви 9,4 милионите следбеници на Инстаграм.

Убавата Родригез доби лавина од позитивни коментари за својот изглед на ова видео, што секако не е за изненадување.

Медиумите сега само си го поставуваат прашањето како Роналдо сето ова ќе го поднесе.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Buen día 🧡 Vamos a quemar la tarta de anoche 🤟🏼 Beige outfit @aloyoga🌎

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер