Романија го презема претседавањето со ЕУ

Романија од денеска и официјално е претседавач со Советот на ЕУ. Шестмесечно ротирачко претседателство Романија го презеде од Австрија и оваа земја за првпат ќе биде претседавач на Унијата. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер