Една од најубавите жени на светот целосно се разголе (фото)

Поранешната мисица на светот, Оливија Кулпо се фотографираше за најновото издание на популарниот магазин „Спортс Илустрејтед“.
Дваесет и петгодишната актерка, модел и мисица, Оливија Кулпо учествуваше во необичниот прокет „Во своите лични зборови“ кој претставува облик на зајакнување и изразување на жените, што докажува дека оваа тема е се поактуелна во светот на моделингот.


 

@oliviaculpo for Sports Illustrated Swimsuit Issue 2018 🖤

A post shared by Olivia Culpo Updates (@culpo.vogue) on


Покрај многуте ѕвезди и поранешната мисица пред објективот на фотографот застана целосно разголена, додека зборовите “жена“, “љубовта трансформира“, „несовршеност“ и го прекриваа телото.

Првите фотографии веќе се појавија во медиумите, а освен тоа што Кулпо доби бројни комплименти за совршениот изглед, пофалби доби и познатиот магазин.


 

@oliviaculpo for Sports Illustrated Swimsuit Issue 2018 🖤

A post shared by Olivia Culpo Updates (@culpo.vogue) on


Сите сметаат дека ова е освежувачка пресвртница за публикацијата која е позната по своите сексапилни фотографии во костими за капење.

Инаку, Оливија титулата мис на светот ја освои во 2012 година, за потоа да почне да ја гради својата кариера во светот на моделингот.

Досега се појавуваше во неколку филмски остварувања, а нејзината просечна вредноста на заработка е 500.000 долари, пишува „Celebrity Net Worth”.


 

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on

Нов скандал ја тресе Британија:Откриено мрачното минато на принцезата Камила!

Камила Паркер Боулс, денес угледна  дама во кралскиот двор, зад себе има бурно минато.

Како што наведува Имоџен Тејлор во книгата "On The Fringe",Камила ги менуваа мажите „како чорапи“, што ја чинело и отказ.

-Камила беше отпуштена од отмена работа каде работела за дизајнери на ентериер затоа што сакаше без контрола да се забавува во текот на шеесеттите. Постојно ги менуваше мажте“, вели авторката на книгата.

Принцот Чарлс, со кој Камил е е во брак до 2005 година не ја знаел во целост  нејзината биографија.

-Камила беше вистинско „party животно".Живееше за мажите, скапи вечери, јавање, пари и забава“, тврди Имоџен.

Имоџен додава и дека војвотката секогаш била свесна дека не е некоја убавица, но и дека сето тоа го надоместила со нејзиниот карактер.

Се сеќавате на Сабрина? Пред 30 години го збудали светот со спот во базен,а денес на 50 години изгледа уште подобро (фото)

Пред 30 години прво се појави раскошната англиска русокоса Самната Фокс, која не се срамеше да ги покаже градите во британските таблоиди, а тогаш следеше провокативен одговор од Италија.

Се појави сексапилната  Сабирна Салерно и нејзиниот спот "Boys", во кој во базен се бореше со костимот за капење.

Сабирна по оваа песна имаше уште неколку хитови, но "Boys" е единствената која го преживеа тестот на времето и денес често може да се слушне за ретро диско забави.

Инаку после успехот на песната "Boys" Сабирна долго се борела со депресија, а животот на село со семејството и донел мир. Неколку пати се обдуваше да се врати на сцената, а инттерсено  и дка во 2010 година со Самнта Фокс ја снимила песната "Call Me", преработка на големиот хит на групата Блонди.

Неодамна Сабрина наполни 50 години и според фотографиите на социјалните мрежи можеме да заклучиме дека се уште изгледа феноменално. На Инстаграм ја следат 106 илјади луѓе, кои често ги чести со фотографии во костим за капење.

 

Another story .. another song.. #studio #spanglish #spain #espanol #english #sabrinasalerno

A post shared by Sabrina Salerno (@sabrinasalernofficial) on

 

#style #look #lookoftheday #venice #sabrinasalerno @raphaellemestre #video

A post shared by Sabrina Salerno (@sabrinasalernofficial) on

 

I love #france #ready #❤️ #dressingroom #sabrinasalerno #stetienne

A post shared by Sabrina Salerno (@sabrinasalernofficial) on

Наједноставниот трик за врзување вратоврска: Ќе биде подготвени за неколку секунди (видео)

Не постои маж кој никогаш не помислил дека вратоврската само го гуши и му пречи за време на јадење.

Но, сепак набрзо мажите сфаќаат дека вратоврските ултимативен машки моден аксесоар.

Вратоврската денес може да се носи апсолутно со се, со фармерки, сако или костум, а од мажот секогаш во секој прилика ќе направи господин.

За оние кои се уште не се вешти еве неколку едноставни чекори со помош на кои лесно ќе ја врзат:

Бонус видео:

притисни ентер