Бебе пет месеци држено во болница поради долг од 3 000 долари

Пет месеци бебето Ангела било држанбо од приватна клиника , која и се заканила на мајката дека прво треба да го плати долгот .
Мајката , конечно по пет месеци денеска го доби бебето , откако во Габон се собраа доволно средства од хуманите .

И претседателот на Габон ,Али Бонго се приклучил кон донаторската кампања со цел да се соберат 3 630 долари за да може бебето да излезе од болница .
Мајката во изјава за медиумите им се заблагодари на хуманите и рече дека единствено и е жал што го изгубила млекото за овие пет месеци и не може да ја дои Ангела . Вчера бил уапсен и директорот на приватната клиника под сомнение за киднапирање бебе , но набргу бил ослободен .

Сумата што ја барала клиниката требало да се плати за сметката за бебето , кое било предвреме родено и 35 дена било во инкубатор.

Фото: Апокалиптични сцени на Хаваи

Нова ерупција на вулканот Калиеуа на Хаваи.

 Вулканот со недели  еруптира и ги вознемирува жителите на егзотичниот остров.

Вулканската лава досега уништи на десетици куќи.

По новата ерупција на вулканот од Хаваи пристигнуваат апокалиптични фотографии снимени од воздух.

Мараја Кери ослабела 20 кг.

Врската со помладото момче ја врати во форма.

Светската музичка ѕвезда 48 годишната Мараја Кери ослабела цели 20 килограми, откако е во врска со 13 години помладиот пејач Брајан Танака.

Медиумите шпекулираат дека на вежбање, посебен начин на исхрана покрај љубовта кон Брајан ја мотивирала и нејзината најголема конкурентка во шоу бизнисот „жешката“ латиноамериканка Џенифер Лопез.

Популарната пејачка и самата била свесна дека претерала со килограмите и дека е време нешто да стори на тој план.

Светските медиуми дури шпекулираат дека поп дивата направила хируршка интервенција, односно дека со операција и е намален желудецот.  

Четиригодишно дете си го уби братчето, мислело дека пиштолот е играчка

Четиригодишно дете во Вирџинија случајно си го убило своето две години помладо братче. Пукал во него со пиштол кој мислел дека е играчка, наведува американската полиција.

Тајлер Апонте не дишел кога бил пронајден во својот дом во округот Луиз во Вирџинија со рана од куршум во градите, пренесе „Индепендент“.

Итната помош се обидела да го реанимира двегодишното дете , го однесла во болница но докторите и покрај сите напори не успеале да го спасат малото дете.

Во времето кога се случила оваа трагедија мајката на двете деца била во куќата. Полицијата сега  води истрага за целиот случај.

притисни ентер