Три фустани што открија премногу

За само една недела три дами покажаа премногу на црвениот тепих.
Најдобро се снајде искусната манекенка Хајди Клум . Во моментот кога освен долгите нозе , се откри и многу погоре , Хајди го прекри спорното место и папараците не успеаја да го днимат недостатокот на материјал .

Ашли Грахам , иако е плус  сајз модел облече фустан што открива премногу не само во горниот , туку и долниот дел .  Некако успеа да го прекрие изрезот , но не доволно успешно .

Најлошо помина пејачката Халси . Таа се бореше со црниот фустан за да не се види премногу , но не успеа . Папараците уживаа во работата ,а  потоа и нејзините фанови , кои можеа да се уверат што значи недостаток на материјал и неспретност .

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер