Астронимите веќе го сликале автомобилот на Маск

Автомобилот на милијардерот Илон Маск е на пат кон Марс и веќе се направени првите фотографии .

На разочарување на лаиците , сдвениот Тесла автомобил воопшто не се забележува , туку само светло тело . Научниците од астрономската лабораторија Тенагра во Аризона велат дека лесно ја забележале ракетата ,,Фалкон Хеви “ , што го носи автомиобилот кон Марс .

Објектот се движи многу бргу и е посветол од другите тела ,велат астрономите. Се наоѓа на 470 000 километри од Земјата .

Темно црвениот автомобил Тесла Роудстер е на напт кон Марс. Во автомобилот на местото на возачот има пластична кукла , а на воланот пишува ,,Без паника ! “ , што алудира на филмот ,,Автостоперски водич низ вселената”  на Даглас Адамс. На еден од деловите на внатрешноста на автомобилот е напишано ,,Направено од луѓето на Земјата “ .

Научниците сметаат дека автомобилот би можел да се разгради за две години , поради драстичните температурни промени на Марс.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер