Ален и Тифа во клинч – Видео од тепачката на пејачите на Бијело Дугме

Тепачка сепак имало и покрај изјавите на Ален Исламовиќ и на Младен Војичиќ – Тифа дека Ален се сопнал , а Тифа му помагал .
Медиумите од регионот  објавија  видео од Новогодишната тепачка на пејачите на Бијело Дугме на концерото во Будва .

Тепачката почнала откако Тифа на сцентата пеел делови од концеротот што биле наменети за Тифа. Ален било многу лут .

Така , откако Тифа се симнал од бината дополнително му префрлил на Ален со зборовите ,, А ти во иднина ... “ . Но , не стигнал да ја заврши реченицата , зашто Ален го опцул , по што почнала физичката пресметка .

Горан Бреговиќ не учествувал во тепачката , туку ги пциел и двајцата.

По скандалозната тепачка , пејачите изјавуваа дека Ален се сопнал додека се симнувал од бината , а Тифа му помогнал .

Но , денешното видео ја потврдува веста дека Ален и Тифа веќе подолго време се во кавга, што кулминирала на новогодишниот концерт на плоштадот во Будва . 

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер