„Паднаа“ првите оставки во Судскиот совет – поднесоа членовите Радевска-Стефкова и Герасимовски

По низата скандали во Судскиот совет „паднаа“ и првите оставки. Врховната судијка Мирјана Радевска Стефкова и апелациониот судија Зоран Герасимовски во архивот на Советот попладнево ги депонирале оставките од функцијата член на Советот. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер