Бурни ракции во јавноста по разрешувањето на д-р Јовев од директорското место

А по бурните рекации во јавноста поради разрешувањето на еминентниот кардиохирург, министерот Меџити утрово во изјава посочи дека немало политика при одлуката за разрешувањето на д-р Јовев. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер