Анализа на Канал 5: Кои се последиците од уништувањето на браната во Украина?

Додека Русија и Украина меѓусебно се обвинуваат на повидок е потенцијална еколошка и хуманитарна катастрофа, доколку илјадниците луѓе кои живеат на брегот на реката Дњепр не бидат евакуирани навремено. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер