Одлуката на САД , Нетанјаху ја нарекол храбра и морална и оти му дал инструкции на Министерството за надворешни работи за напуштање на УНЕСКО.

Одлуката на САД да се повлече од Агенцијата на Обединетите нации за култура и образование за Израелскиот амбасадор во ОН Дани Данон, е цена што се плаќа поради дискриминацијата на Израел .


Датум на објава: четврток, 12 октомври 2017 во 19:46
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар