Мицубиши донесе одлука што ќе ги растажи купувачите

Познатиот јапонски производител на автомобили има нов сопственик , кој нанави драстични потези во пазарното работење.

Мицубиши и неговиот Лансер со години се поим за перформанси на спортски автомобил. Но , денеска Мицубиши најави дека нема веќе таква понуда и дека ќе се ориентираат кон спортски урбаните возила(СУВ).

Тоа го потврди и првиот човек на Мицубиши за Британија, Роб Линдли .

,, Фокус на Мицубиши сега се СУВ , кросовери, 4WD  погон и алтернативните извори на енергија. Мицубиши и претходно се репозиционираше , било да зборуваме за стилот на Спејскастер или спортски автомобили. “ , објасни Линдли.

Љубителите на брзината и октаните особено ќе се разочараат бидејќи иемто Еклипс Мицубиши ќе го задржи на новиот кросовер , додека Еволушн ќе стане синоним за електричен кросовер модел.

Луѓето прават чудни работи за да бидат славни на интернет (видео)

Девојка го излижа капакот од вц школката само за да биде славна на социјалните мрежи.

Девојка од Америка поставила видео на социјалните мрежи од кое на повеќето корисници им дошло да повратат. Девојката додека била во авион и летала кон Барселона влегла во тоалетот на авионот и се снимила како го лиже капакот од вц школката.

Погледнете:

Куче го изеде микрофонот (видео)

Новинарот постави прашање на кучето и тоа го изеде микрофонот.

Новинар правел репортажа за едно куче, и во моментот кога го проближи микрофонот пред кучето тоа го загриза микрофонот.

Погледнете го видеото:

Филиповиќ: Започна сезоната со крлежи

Високите температури за овој период од годината ги разбудија и инсектите.

На клиниката за кожни болести се почесто доаѓаат граѓани кои се со убоди од оси, пчели и крлежи.

Докторите апелираат алергичните граѓани на инсекти секогаш со себе да ја носат потребната терапија.

На оваа тема во вестите на Канал 5 Мирјана Мирчевска Јовановиќ разговараше со др. Дејан Филиповиќ од клиниката за кожни болести.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

притисни ентер