Хрватска слави- ,,Ќе бидеме светски шампиони !” (ВИДЕО)

Се исполни предвидувањето на поранешниот селектор Ќиро Блажевиќ кој единствено предвиде дека Хрватска ќе биде светски шампион . Вака медиумите во Хрватска во делириум од среќа известуваат од големата победа над Англија.

Спортските коментатори велат дека Англичанигте се нокаутирани , бидејќи ниту во кладилницигте , а ниту во самиот тим немало сомневање дека ќе ја победат Хрватска. Во сите градови , на плоштадите се слави големата победа , а најголема е забавата на плоштадот во Загреб.

Најголемиот успех на Хрватските фудбалери беше пред 20 години кога освоија бронзен медал.

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

Тинејџер го изгубил видот на двете очи откако бил погоден со пејнтбол пиштол

18 годишниот Дилион Конери останал слеп на двете очи откако бил на една забава во ноќен клуб кој како дел од забавата користел и пејнтбол пиштоли.

Клубот ветувал “луда забава“ до раните утриснки часови. Тие дури и напишале предупредување во кое се виели не го носете вашиот омилен фустан или кошула бидејќи ќе бидете обоени во разно бои од глава до петици. Во клубот можело да се купат и заштитни очила и заштитна облека.

Шпанската полиција го истражува случајот.

Погледнете како изгледаат забавите:

Момчето се лади во дневната, но девојката не е баш среќна поради тоа

Човекот си  нашол “идеално“ решение за летото.

Поради топлотниот бран во Британија многу луѓе мораат да се снаоѓаат како знаат и умеат. Овој човек отишол чекор пред сите. Си го наполнил базенот во дневната соба и си ја игра својата омилена игра.

Кога неговата девојка се вратила од работа, останала зачудена.

Погледнете:

Затворен автопат во Британија за да можат патки да поминат

Автопатот бил затворен еден час за да можат патките сигурно да го поминат автопатот.

Возачите на автопатот М25 морале да чекаат еден час за да продолжат со своето патување бидејќи автопатот бил затворен од страна на полицијата за да можат 30 патки да го поминат автопатот сигурно.

притисни ентер