Видео-Фото: Скромната Меган повторно воодушеви

Уште едно воодушевувачко издание на војвотката од Сесакс, Меган Маркл на приемот по венчавката.

Американската актерка Меган Маркл , од вчера и официјално сопруга на британскиот принц Хари и војвотка од Сесакс уште еднаш ја воодушеви јавноста со изборот на фустанот кој го носеше на приемот по венчавката.

После сведената и „затворена“ венчаница  вредна повеќе од 450 000 евра со потпис на Лкер Вејт Келер, Меган повторно облече едноставен бел фустан, но, со гол грб.

Фустанот за приемот по венчавката  на Меган бил дизајниран од Стела Мекартни направен од бела свила, а на нозете носела чевли од брендот „Аквакура“, исто така бели.

Во вакво издание Меган се возеше со својот сопруг Хари до Фрогмор каде принцот Чарлс правел прием за одбраните  гости, по „свадбата на годината“.

Шест годишно девојче силувано па убиено

Девојчето било на свадба во моментот кога било киднапирано

Шокантно видео објави полицијата на Индија на кое се гледа како 6 годишно девојче е одведено од свадба за подоцна да биде силувано и претепано во блиска шума.

Девојчето било пронајдено во шумата а нејзиното лице било толку изобличено од тепање што не можело да се идентификува лесно.

На видеото се гледа како девојчето се движи со мажот и во еден момент девојчето почнува да бега но се предомислува и повторно оди кај човекот.

Едно лице е уапсено во врска со инцидентот, и тој бил вработен како келнер на свадбата.

Фармер ги хранел своите животни со мртви овци (вознемирувачки фотографии)

Фармерот бил осуден на казна затвор

Фармер кој имал стотици животни на својата фарма бил прогласен за виновен, ќе помине 8 месеци во затвор откако било откриено дека чувал животни во многу лоши услови и ги оставал да умрат од глад. Мртвите животни служеле како храна на свињите.

Судот исто така издал и забрана за чување на било какви животни на оваа фарма.

Жена тврди дека урината од нејзиното куче и помага да се справи со акните на лицето (вознемирувачко видео)

Жената тврди дека урината може да го излечи  дури и најтешкото заболување.

Американката Лин Луј изјавила дека пие секојдневно урина од нејзиното куче. Таа тврди дека со тоа лицето и изгледа помладо и дека урината од кучињата помагаат и при лекување на рак.

Таа во следното видео ќе ви покаже како изгледа собирањето и пиењето урина од вашиот миленик:

Дали вие би се осмелиле на ваков третман?

притисни ентер