Меланија Трамп е несреќна прва дама!

Меланија Трамп е несреќна во која насока и се одвива животот откако стана прва дама - тврдат нејзини пријатели за US Magazine. Еве зошто.
- Ваквиот живот не беше нејзиниот сон. Тоа е сонот на Доналд - вели Филип Блох, близок пријател на Меланија Трамп за US Magazine.

Меланија се пресели во САД во потрага по кариера во модниот свет. Таа е несреќна во која насока и се заврте животот, тажна е  - велат семејни пријатели на првата дама.

Меланија живее во Њујорк додека нејзиниот син Барон да заврши со училиштето во кое не и е дозволено да го вози самата. Дури ни Барон не успева да ја извлече од дома од каде таа не сака по никоја цена да излезе - пишуваат медиумите. Џими Кимел на 8 февруари рече дека таа е „заробена како Рапунзел во палатата на Трамп“.

Првите денови како прва дама поминуваат со непријатности за Меланија - веќе  на 9 февруари Вог се соочи со закани за бојкот откако Ана Винтур најави дека очекува првата дама да се појави на насловната на магазинот. А во тек е и нејзиниот спор со Дејли мејл кој го поведе за вести во врска со нејзиното минато, и создаде доста критичари кои велат дека таа од новата позиција сака да заработи преку тужење на медиуми!

Сите забележуваат дека Меланија сеуште не организирала ни еден прием како прва дама, додека нејзината претходничка Мишел Обама во првите неколку недели по инаугурацијата на нејзиниот сопруг, приреди два!

Фото: Апокалиптични сцени на Хаваи

Нова ерупција на вулканот Калиеуа на Хаваи.

 Вулканот со недели  еруптира и ги вознемирува жителите на егзотичниот остров.

Вулканската лава досега уништи на десетици куќи.

По новата ерупција на вулканот од Хаваи пристигнуваат апокалиптични фотографии снимени од воздух.

Мараја Кери ослабела 20 кг.

Врската со помладото момче ја врати во форма.

Светската музичка ѕвезда 48 годишната Мараја Кери ослабела цели 20 килограми, откако е во врска со 13 години помладиот пејач Брајан Танака.

Медиумите шпекулираат дека на вежбање, посебен начин на исхрана покрај љубовта кон Брајан ја мотивирала и нејзината најголема конкурентка во шоу бизнисот „жешката“ латиноамериканка Џенифер Лопез.

Популарната пејачка и самата била свесна дека претерала со килограмите и дека е време нешто да стори на тој план.

Светските медиуми дури шпекулираат дека поп дивата направила хируршка интервенција, односно дека со операција и е намален желудецот.  

Четиригодишно дете си го уби братчето, мислело дека пиштолот е играчка

Четиригодишно дете во Вирџинија случајно си го убило своето две години помладо братче. Пукал во него со пиштол кој мислел дека е играчка, наведува американската полиција.

Тајлер Апонте не дишел кога бил пронајден во својот дом во округот Луиз во Вирџинија со рана од куршум во градите, пренесе „Индепендент“.

Итната помош се обидела да го реанимира двегодишното дете , го однесла во болница но докторите и покрај сите напори не успеале да го спасат малото дете.

Во времето кога се случила оваа трагедија мајката на двете деца била во куќата. Полицијата сега  води истрага за целиот случај.

притисни ентер