Земјава нема противпожарни возила, а и оние кои ги има се стари околу 30 години

На Македонија и недостигаат 340 пожарникари, возилата за интервенции во просек се стари по 27 години, а во Валандово се користи и најстариот камион ТАМ произведен во 1966та година. Follow Kanal5 on... • FB: https://smarturl.it/fb5 • IG: https://smarturl.it/Ig5 • Web: https://kanal5.com.mk/ © & ℗ Kanal5 & IN Media. All Rights Reserved

Следува

притисни ентер