Напредува изградбата на гасоводот Неготино-Битола

Напредува изградбата на гасоводот Неготино-Битола ,се пофалија од Министерството за транспорт и врски. Дополнително Прилеп денеска доби нови градски автобуси на гас. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер