До крајот на месецов земјоделците ќе можат да купуваат „зелена нафта"

До крајот на месецов земјоделците ќе можат да користат субвенционирано гориво. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер