Андов останува на ставот дека Фрчковски бил одговорен за атентатот врз Киро Глигоров

Поранешниот претседател на собранието на република Македонија Стојан рече дека стои зад се што напишал во неговата книга. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер