Дилеми околу корисноста на антибиотиците!

Честата и непотребна употреба на антибиотици прави лошите бактерии да се имуни и на најсилниот антибиотик. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер