Павлопулос: Уставна ревизија за членство во НАТО и EУ

Грчкиот претседател Павлопулос очекува земјава да ги направи уставните измени, како што е договорено со Спогодбата од Преспа. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group

Следува

притисни ентер