Сината гитара „Cloud“ (Облак) беше проценета на 60.000 до 80.000 долари на аукција одржана во сабота вечер, но продадена е за повисока сума од очекуваната, наведе аукциската куќа.


На истата аукција се продадени црно-белите ракавици на Мајкл Џексон за 102.000 долари како и неговата јакна од змиска кожа, која поп уметникот ја носеше во видеоклипот „Beat It“.

Продадена е и музичката MTV награда на фронтменот на гранџ групата Нирвана, Курт Кобејн, за 62.500 долари, како и со рака напишаните стихови на песната „Starman“, на британскиот музичар Дејвид Боуви, за 81.000 долари.

Датум на објава: понеделник, 06 ноември 2017 во 12:56
www.kanal5.com.mk

коментари

остави коментар