Нимиц: Договорот од Преспа е историски за двете земји

Со реакција за значењето на усвојувањето на уставните измени во Македонија, се јави и медијаторот Нимиц. А по Грција, НАТО, ЕУ , САД, први кои честитаа се Косово и Албанија. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер