Македонија и Грција со Договорот ги отфрлија национализмот и иредентизмот

Први кои го честитаа изгласувањето на уставните измени беа претставниците на грчката Влада како и потписникот на договорот екс министерот за надворешни Коѕијас. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер