Ципрас: Договорот од Преспа ќе биде ратификуван од грчкиот парламент

Договорот од Преспа ќе биде ратификуван во грчкиот парламент ова во новогодишната порака го изјави Грчкиот премиер Алексис Ципрас во обраќајќи се до грчкиот народ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер