Ферари ги надмина очекувањата – се радуваат на рекордната година

И покрај тоа што има уште два месеца до крајот на годината , раководниот тим на Ферари прогласи дека 2018 била рекордна година.

Италијанскиот производител на супер брзи автомобили објави дека во третиот квартал продале рекордни 2 262 автомобили . што е раст од 11% , за разлика од истиот период минатата година кога биле продадени 216 автомобили помалку.

И во првите девет месеци од годинава се бележи раст на продажбата со испорачани 6 853 автомобили , односно за 7% повеќе отколку лани. Најмногу возила се продадени на купувачи од Европа, Блискиот Исток и Африка , каде се продадени 3 181 автомобили со раст од 8%. 2 189 возила се продадени во Северна и Јужна Америка , а само 522 спортски автомобили купиле потрошувачите во Кина и Тајван.

Најпродавани модели биле Ферари Портофино и Ферари 812 Суперфаст.

Од компанијата планираат наредните неколку години двојно да го зголемат профитот , поради најавата за дури 15 нови модели до 2022 , меѓу кои и џип Ферари , за кој уште сега има голем интерес.

Памела Андерсон збесна откако наместо за сиромашните , донациите се наменија за Нотр Дам

Актерката Памела Андерсон бесна ја напуштила хуманитарната гала претстава откако видела дека наместо за сиромашнитре деца , дел од парите се префрлаат за однова на катедралата Нотр Дам во Париз.

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во текот нa вечерта 100 000 од парите се намениле за обновување на катедралата Нотр Дам во Париз. Андерсон , која е во врска со фудбалерот Адил Рами од Олимпик , не можела да издржи и бесно ја напуштила вечерата.

Таа подоцна напиша дека парите се неопходни за децата , а за Нотр Дам веќе има собрано над милијарда евра.

,,Бев толку лута и разчарана што го прашав Адил дали може да си одиме. И си отидовме.” , напиша Памела на Твитер.

Без да и одговори директно нa Памела , од клубот денеска објавија дека биле собрани вкупно 439 760 евра , а американскиот претседател на фудбалскиот клуб од Марсеј, Френк МекКорт веќе најави дека дел од парите има намера да ги донира за обнова на катедралата Нотр Дам.

Салма Хајек ја покажа ,,тајната” тетоважа на градите

Актерката Салма Хајек ги почести своите фанови на Инстаграм со интимна фотографија.

На фотографијата актерката е гола , а на левата града се гледа мала тетоважа на птица. ,,Мал поглед на тајната тетоважа на Соња Кинчад” , напишала актерката под фотографијата.

Познато е дека Селма Хајек нема вистинска тетоважа , па се претпоставува дека тетоважата е направена привремено за некој нејзин лик.

Салма во моментов снима акционен трилер во Хрватска заедно со Семјуел Л. Џексон и со Рајан Рејнолдс.

Најплатената манекенка на светот се обиде да им избега на папараците (ФОТО)

Најплатената манекенка на светот со капче на главата и во хеланки, се обиде незабележано да отиде на ручек во ресторан на Беверли Хилс.

Иако го криеше лицето со големите очила за сонце , папараците сепак ја препознаа Кендал Џенер. Таа очигледно ен размислувала за модни креации пред да замине на ручек.

Облечена во хеланки и без шминка, без градник под маицата , Кендал очигледно не очекувала дека некој ќе ја препознае.

Но , според Форбс таа две години едноподруго е прогласена за најдобро платена манекенка на светот , а една од најпрестижните ревии е онаа на Викторијас Сикрет.   

притисни ентер