Последната фотографија на нивната почината ќерка како предупредување (ВИДЕО)

Родители објавиле фотографија од својата 15 годишна ќерка пред да почине од предозираност со екстази.

Очајната мајка на 15 годишно девојче ја објавило фотографијата како предупредувањ ешто може на млад човек да му се случи од само една таблета екстази.  Шакира Пелов се онесвестила во петкот вечерта и следното утро починала наводно откако зела една таблета екстази.

Мајката Рита Хоул и нејзиниот партнер напишале во редупредувањето до другите родители :,, Ова  е најужасната фотографија на светот и долго размислувавме дали да ја објавиме. Сепак , сакаме на другите тинејџери и новните родители да им покажеме што може да се случи од само еднба таблета . Нашата Шакира нбема никогаш да се врати дома. Тоа беше нејзин живот и сега го нема. Но , тоа може да биде и некој од вас. Апелирираме до сите кои поседуваат таква дрога да ја известат пплицијата од кого ја набавиле. “ , напиша очајната мајка .

Подоцна се појавија и ушт епострашни детали за Шакира. Безбеддносните камери го снимиле моментот кога и се слошило , но нејзините пријатели , наместо да викнат брза помош , ја снимале со мобилни .

Освен Шакира , во болница завршиле таа вечер уште тројца тинејџери , а еден 17 годишник е уапсен за препродавање дрога.

На Масерати не му оди добро продажбата

Првиот човек на Масерати открива зошто на овој бренд за луксузни автомобили не му оди добро.

И покрај тоа што се очекуваше дека со почетокот на продажбата на новото СУВ на Масерати ќе му тргне на добро , тоа не се случи. Продажбата на популарниот формат возила е во пораст , но тоа не е доволно, па дури на неколку пати било запрено производството.

Мајк Менли , првиот човек на Масерати за пазарниот неуспех ја обвинува управата , која кон компанијата се поставила како кон голем сериски производител.

Уште минатата година Масерати работеше со профитна маржа од 13,8% , а денеска е само 2,4%. Во третиот квартал приходите изнесуваа само 15 милиони евра , а продажбата паднала за 19%.

,,Сето тоа е потврда дека е погрешна политиката масерати и Алфа Ромео да имаат иста управа. Со тоа го изгубивме фокусот на Масерати како бренд и се однесувавме кон него како да е сериски производ , што не е добро. ” , смета  Менли.

На чело на Масерати сега повторно дојде харалд Вастер , кој осум години раководеше со компанијата. Целта е да се достигне продажба од 50 000 примероци годишно.

Тоа би значело дека компанијата сега е речиси на половина пат , со продадени 26 400 автомобили за првите девет месеци.   

Откриен најстрашниот сериски убиец во историјата на САД (ВИДЕО)

Американец , кој е осуден за три убиства во Калифорнија , на полицијата и признал дека извршил над 90 убиства низ САД.

Со години Семјуел Литл се сомничи дека извршил бројни убиства , но сега признал во полицијата дека има извршено над 90 убиства , потврди и обвинителството од Тексас.

78 – годишниот Литл е осуден во 2014 за убиство на три жени во округот Лос Анџелес , што било докажано со примероците на ДНК најдени на местата на убиствата. Тој скитал од еден на друг крај на земјата во потрага по жени со проблеми , зависници и други ранливи луѓе. Според американските медиуми , тој има исклучително богато криминално минато.

За последните 56 години е осудуван за напади врз жени, упади, вооружени грабежи и поседување дрога. Обвинителството тврди дека Литл е одговорен за најмалку 40 убиства од 1980 година , но нема докази за тоа.

Детективите го поврзуваат со убиства во Флорида, Џорџија, Кентаки, Лујзијана , Мисисипи, Мисури , Охајо и Тексас.

Некогаш филмска ѕвезда ,а сега е агресивна алкохоличарка

Хедер Локлер (57) , која беше позната актерка и фатална убавица , сега влегува од еден во друг инцидент поврзани со алкохолизмот.

Локлер уште еднаш заврши во психијатриска болница , откако завчера се скарала со љубовникот Крис Хаузер (57) , па го претепала и го исфрлила од дома. Таа мора да остане на посматрање во болница најмалку 72 часа. Ѕвездата на популарните серии ,,Династија” и ,,Мелроуз Плејс” влегува од еден во друг скандал.

Таа во јуни беше уапсена кога пијана се забила со автомобил во оградата на својата куќа во Калифорнија , а потоа ги нападнала полицајците. Веднаш по излегувањето од притвор , актерката се предозира , по што помина две недели на одделението за психијатрија.

Само една недела од излегувањето од болницата , била уапсена зашто ја давела мајка си Дијана (85) и се заканувала дека ќе се убие.

Локлер е во врска со професионалниот моторист Хајсер една година , а се знаеле уште од средното училиште.

притисни ентер