Издадена наредба за пронаоѓање на возачот во сообраќајката кај Радовиш

Полицијата втор ден трага по возачот кој вчера попладнето побегна по сообраќајната несреќа кога превезувајќи 23 мигранти од Шри Ланка и Бангладеш се заби во ограда од мост на патот Радовиш – Штип, во близина на рудникот Бучим. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер