Случај “Монструм”: Исказ даваа дел од сведоците

Со испрашување на дел од сведоците продолжи судењето за случајот со масакрот кај Смилковското езеро. Во судот повторно беше пуштена снимката на која се слуша и гледа исказот на Хаки Азири даден пред истражниот судија Владимир Туфегџиќ. Official facebook: https://www.facebook.com/Kanal5Televizija/ Web: http://kanal5.mk/ Copyright: OnAir Media Group
притисни ентер