Славната пејачка ги покажа атрибутите: Милион лајкови за неколку минути (фото)

Поп пејачката Џенифер Лопез се пофали со својот одличен изглед на кој напорно работела во изминативе неколку месеци.
Таа фотографијата на која е облечена во бел тесен фустан, ја објави на Инстаграм, а потоа следуваа само пофалби.

Една од најубавите пејачки на музичката сцена, Џенифер Лопез обожава со своите следбеници да споделува интимни фотографии од својот живот.

Овој пат објави две фотографии во белиот фустан, кој ги истакна атрибутите по кои Лопез и така е позната.


 

🍸

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on


Џенифер самоуверено позираше пред камерите, заземајќи пози кои ги нагласуваат нејзините облини и сексапил.


 

Good night/Good Morning 🌓

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on


Затегнатите нозе со дефинирани мускули, тесниот струк и затегнатиот задник се доказ дека Џен напорно работи на своето тело.

Толку напорно што ретко кој може да помисли дека има 48 години.

Порно ѕвезда ги бодри руските фудбалери од трибините

Руската ѕвезда Наташа Немчинова ги “запали“ трибините во првите денови на Светското првенство откако се појави на натпревар за поддршка на домаќините.

Русокосата, позната по прекарите Наталија Андреева, Анабел, Дилајла Џи и Даница, влезе во фан зоната, а многу мажи се прашуваа од каде ја познаваат.

Социјалните мрежи, исто така, го рефлектираа нејзиното присуство на стадионот, откако посакаа таа да се појавува почесто на трибините.

 

Меланија и Летиција: Кралиците на стилот ги одмерија силите, која победи? (фото)

Шпанската кралица Летиција и првата дама на САД, Меланија Трамп привлекоа посебно внимание кај модниот свет.

Нивната средба во Белата куќа остана без победник, бидејќи и двете дама покажаа исклучителен стил.

Убавата шпанска кралица повторно покажа дека има извонредно чувство за стил одлучувајќи се за розовиот фустан кој ја следи линијата на телото, украсен со копчиња. Нејзиниот фустан е креација на Мајкл Корс.

Foto: Getty

Меланија делуваше сензационално во интересниот фустан со А-крој без ракави во комбинација со сивозелена и бела боја.

И двете дами делуваа пристојни, софистицирано и одмерено.

Без премногу детали и накити, тие покажаа како и жените во зрели години можат да бидат облечени со стил.

Јапонските навивачи го исчистија стадионот по натпреварот со Колумбија (видео)

Јапонските фанови се најдоа на насловните страници на сите светски медиуми.

Имено, по победата од 2:1 над Колумбија во натпреварот од 1-то коло на групата „Х“ на Мундијалот 2018, тие го исчистија ѓубрето, кое го оставија за време на мечот.

Тие носеа вреќи, во кои го собраа целиот отпад од „Мордовија Арена“ во Саранск.

За кратко време, клиповите станаа хит на социјалните мрежи, а многу луѓе ги посочија како вистински пример.

Традиција во Јапонија е да се исчисти зад себе, без разлика дали станува збор за концерти, ученици на часови и така натаму.

 

притисни ентер