Пронашол 6.760 евра во дониран капут: Почнуваш да размислуваш....

Дански волонтер во продавница за донирана облека во џебот од еден капут, кој го подготвувал за продажба, нашол купче банкноти во вредност од 6.760 евра.
Јенс Ерик Кристенсен изјавил за регионалниот весник дека ја средувал донираната облека, како што и обично прави неколку пати неделно како волонтер за црквата во местото Соре, 80 километри западно од Копенхаген.

Тој за денешното издание на весникот „Dagbladet Ringsted og Sjaelandske” рекол дека додека проверувал еден капут дали има копчиња, дали работи патентот, ги проверил и џебовите, кога забележал оти еден од џебовите бил испакнат и во него нашол купче банкноти, а не марамчиња или згужвана хартија, како што очекувал.

Веднаш тоа го пријавил во полицијата, и додал дека не ни помислил на тоа да не пријави. Во изјавата за весникот признал дека малку бил потресен од тоа што го нашол.

„Почнуваш да размислуваш како завршиле парите во капутот, дали е тоа некоја постара госпоѓа која ги штедела парите, или тоа се црни пари, или пари од дрога“ – изјавил тој.

Вообичаено утро на островот Палма де Мајорка

Девојка си порачува за јадење во ресторан.

Британка си порачува  храна во Мекдоналдс, откако била на некоја забава.

Германскиот весник Билд ја објавил оваа фотографија со коментар дека се работи за Британка која се појавила вака облечена во недела во 11 часот наутро.

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

ТВ презентерка успеа да фати избеган коњ

Презентерката се фрли пред коњот и успеа да го застане.

Повеќето луѓе кога би виделе коњ кој галопира кон нив би избегале, но ТВ презентерката му се спротистави на избеганиот коњ и успеа да го застане.

Презентерката Харли Мур, стоеше во средина на патеката кога го забележа коњот.

Погледнете ја оваа храбра жена:

Кенгур влетал на рагби натпревар (видео)

Камерманот кој го снимал рагби натпреварот го фатил моментот кога кенгур влетал на теренот.

Видеото е снимено во Паркс, во Нов Јужен Велс, во Австралија. Во тоа време се играл рагби натпревар.

Снимката покажува како кенгур скока по теренот меѓу играчите и неколку секунди потоа го напушта теренот.

„Работам хонорарно како камерман, главно ги следам локалните спортски настани. Додека го снимав женскиот рагби натпревар, бев сведок на неочекувана појавување на кенгур на теренот“ – прокоментирал снимателот на овој несекојдневен инцидент.

притисни ентер