Тоа беа седумдесеттите: Познатиот комичар бил љубовник на Брандо

Вдовицата на холивудскиот комичар Ричард Прајор ги потврди информации кои ги изнесе џез музичарот и музичкиот продуцент Квинси Џонс, дека нејзиниот покоен сопруг и легендарен актер Марлон Брандо биле љубовници во текот на седумдесеттите години на минатиот век.
Џонс нивната афера ја откри во интервју за веб-магазинот „Vulture”, во кое го спомна Брандо и неговите сексуални апетити.

„Брандо често играше ча-ча-ча со нас. Можеше да игра до бесвест. Тој беше најшармантната личност која некогаш сум ја запознал“ – изјави тој.

„Тој би спиел со сите. Со буквално сите. Би имал секс и со поштенско сандаче. Џемјс Болдвин. Ричард Прајор. Марвин Геј. Не му беше важно. Му беше сеедно“ – изјави тој.

Џенифер Ли Прајор, вдовицата на актерот и стенд-ап комичарот, за TMZ изјави дека нејзиниот сопруг, кој не криел дека е бисексуалец, спиел со Брандо, како и тоа дека целосно би полудел доколку нивната врска тогаш била обелоденета.

„Тоа беа седумдесеттите! Дрогата се уште беше добра, посебно квалуд. Доколку земевте доволно кокаин тогаш ќе имавте секс и со радијатор, и уште би му испратиле и цвеќе наредното утро“ – изјави таа.

Комичарот, според нејзините тврдења, за своите сексуални врски пишувал во своите дневници, за кои се надева дека ќе бидат објавени во текот на оваа година.

Ричард Прајор, кој почина во 2005 година, се женел седум пати со пет различни жени.

Тој и Џенифер Ли Прајор се развеле после година дена брак во 1982 година, за повторно да се венчаат во 2001 година и да останат заедно се до неговата смрт.

Родители преку суд го бркаат од дома нивниот 30 годишен син

Мајка и татко од Њујорк решиле по секоја цена да го избркаат од дома нивниот 30 годишен син и да го натераат да живее самостојно.

Кристина и Марк  го тужет синот Мајкл Ротондо поради тоа што не им плаќа кирија и не придонесува кон семејниот буџет иако има 30 години . Тие дури и му дале 1100 долари за да си замине од дома и да се смести на друго место .

Но, синот продолжил да живее со родителите. Мајката и таткото на неколку пати му испратиле и судски опомени за иселување , кои Мајкл ги игнорирал .

Кон крајот на месецот родителите ќе го дадат случајот на нивниот син на Врговниот суд и тоа на само неколку недели пред 31 роденден на нивниот син .

BMW почна со продажбата на серијата 2 Active/Gran Tourer и низ Европа (ФОТО)

BMW на почетокот на годината го претстави редизајнот на двата модела , кои во основната верзија се продадени во над 380 000 возила.

Редизајнираните возила стигнаа и во Европските салони . Надворешноста е стилски изменета со различна маска на ладилникот , на фаровите со нови лед светла и лед светла за магла , како и на браникот со поинакви отвори за воздух. Купувачите може да изберат и една од 13 бои со две нови нијанси  Jucaro Beige i Sunset Orange. Зголемена е и понудата на алу фелни со шест нови дизајнерски решенија во димензии од 16 и 19 инчи.

BMW од серијата 2 Active Tourer и  Gran Tourer за  2018. Се опремени со  BMW ConnectedDrive систем и најновата генерација iDriveмултимедијален систем со навигација , гласовни команди и унапреден интерфејс.

За прв пат во моделите од серијата 2 Active Tourer и Gran Tourer се достапни и со автоматизиран седмобрзински менувач со двојно квачило , а седмиот степен ан пренос овозможува економичност во возењето на долги патувања по автопат.

Покрај овој менувач, и натаму на располагање се шестобрзинскиот мануелен и осмостепениот автоматски. Вкупната комбинирана сила изнесува 224 кс , а максималниот момент на обрт 385 Nm.

Пејачка од Косово ќе го отвори Мундијалот во Русија

Химната на Светското првенство во фудбал ќе ја изведе Вил Смит , а ќе му се приклучат Колумбиецот Ники Џем и Косовката Ера Истрефи.

На Вил Смит ова ќе му биде потсетување на музичката кариера , која пред многу години ја земени со актерска. Според Билборд , песната ќе биде објавена на 25 мај , а продуцент е Дипло , кој стои зад најголемите минатогодишни хитови како ,,Lean On” и ,, Cold Water”.

Ники Џем е еден од најголемите Јужноамерикански ѕвезди , а неговиот последен хит X e предледан 800 милиони пати на Јутјуб.

Ера Исрефи се прослави со светскиот хит Bon Bon . Родена е во Приштаина , на Косово, во музичко семјство со мајка пејачка и татко новинар . И сестра и Нора се занимава со музика. Ера од 2015 има интернационална кариера со договори со Sony records , додека настапува со Ријана и Сиа.

Химната на Светските фудбалски првенства обично се изведува при отворањето или затворањето на натпреварите. Пред четири години на отворањето ја пееја Питбул и Џенифер Лопез , а во 2010 на затворањето ја испеа Шакира.

притисни ентер