Боно ја “почувствувал“ смртта, но имал среќа

Фронтменот на U2 Боно откри дека ја “почувствувал“ смртта, додека го пишувал новиот албум на бендот Songs Of Experience.
И покрај тоа, 57-годишниот музичар не ги оддава деталите од искуството. 

Ирскиот пејач има историја на рак во 2000 година, тешка несреќа со велосипед – пет години подоцна, а во 2010 година влезе во болница за итна операција на грбот.

После тоа, тој се опорави и бендот ја направи една од најуспешните турнеи.

Боно вели дека додека го снимал новиот албум, ја  чувствувал смртта – чувство кое може да биде физичко или психолошко.

Целосното интервју со Боно е во јануарското издание на списанието “Ролинг Стоун”, на кое неговиот лик се наоѓа насловната страница.

Изведувачот отишол на лекар,и  се покажало дека работите не биле само во главата, туку дека имал сериозни физиолошки причини поради страв од смрт.

Боно вели дека е среќен, но намерно не открива повеќе детали.

Тој на шега ги споредува настаните во неговиот личен живот со “политичката апокалипса што се случува во Европа и Америка”.

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер