Бијонсе е најплатената жена во музичката индустрија

Светската музичка ѕвезда Бијонсе ја смени својата колешка Тејлор Свифт на првата позиција на листата на Форбс на најплатени жени во музичката индустрија.
Последниот албум и светската турнеја „ Formation" ја искачија Бијонсе на првата позиција на листата на најплатени светски пејачки за 2017 година.
Бијонсе според Форбс годинава заработила 105 милиони долари.На втората позиција на листата на Форбс е британската пејачка Адел со заработка од 69 милиони долари, секако благодарејќи и на првата нејзина светска турнеја по 2011 година.Минатогодишната шампионка Тејлор Свифт годинава е на третото место со заработени 44 милиони долари.

Поп дивата Селин Дион со заработени 42 милиони долари во 2017 година го зазема 4 место а веднаш по неа со заработка од 38 милиони долари е Џенифер Лопез .

Меѓу првите десет најплатени пејачки на листата на Форбс се и Доли Партон ( 37. Мил), Ријана (36мил.), Бритни Спирс (34мил), Кети Пери (33мил.) и Барбара Стејсенд со 30 милиони долари.

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер