Детали за тепачката меѓу Ален и Тифа

Горан Бреговиќ не се замешал во тепачката на пејачите на Бијело Дугме , освен што цело време ги пцуел и двајцата .
Медиумите од регионот објавија и детали за тепачката на дочекот на Нова година во Будва , каде се степаа Ален Исламовиќ и Младен Војичиќ – Тифа.

Кавгите почнале уште пред концертот , кога двајцата не сакале заедно да излез на сцената . Уште тогаш почнале да се пцујат и навредуваат .

По тоа , Ален излегол на бината и не сакал да се симне ниту тогаш кога почнал делот од концертот со песните на Тифа .

Исламовиќ продолжил да ги пее песните на неговиот колега . Тифа на тоа бурно реагирал . Кога изнервираниот Ален се симнал од бината , го удрил Тифа со глава во челото . На тоа Тифа вратил со удар во рамото , по што дошло обезбедувањето и настанала општа тепачка .

Горан Бреговиќ не се мешал во тепачката , освен што ги пцуел и двајцата .

На крајот , ниеден од нив не се вратил на бис на публиката во Будва .

Џони Деп ги откажа сите интервјуа со новинарите

Пред неколку дена, слики на кои Џони Деп изгледа многу ослабено, започнаа да кружат околу светот.

Актерот најпознат по улогата на капетанор Џек Спероу од серијалот „Пиратите од Карибите“ имаше бледо лице, блед тен и изгледаше исцрпено.

На улиците на Санкт Петербург и во Хамбург, Џони не можеше да го сокрие својот замор.

За некои ѕвезди, тој е преоптоварен од ритамот на неговата турнеја, а за други, неговата трансформација се должи само на улогата во киното.

Но, стравот од фановите и прашањата на новинарите … на овој актер му беа едноставно премногу! Џони одлучи дека е време да се стави крај на целиот овој театар.

Според „Тајмс магазин“, таткото на Лили-Роуз одбра да ги откаже сите престојни интервјуа! Главната причина? Фактот дека еден германски новинар уште еднаш го покренал прашањето за неговата физичка трансформација и брзо губење на тежината.

 

Нејзиното тверкување е новата Инстаграм сензација (видео)

Таа се вика Јулија Кулченко и е новата Инстаграм сензација.

Младата Јулија има речиси 30 илјади пријатели на Инстаграм и таа бројка секојдневно се зголемува, а причината за наглата популарност е нејзината умешност во тверкувањето.

Што мислите вие за овој начин на танцување?

Најкраткиот и најточниот хороскоп!

Најбитните карактеристики на секој знак може да се опишат со три збора.

Овен: амбициозен, инаетџија  и наметлив

Бик: материјалист, хедонист и циничен

Близнаци: непостојани, забавни и  себични

Рак: премногу емотивни, гурмани и  забавувачи

Лав: нарциси, снобови и лидери

Девица: перфекционисти, креативци и лидери

Вага: неодлучни, конформисти и естети

Шкорпија: темни, сензуални и одмаздољубиви

Стрелец: авантуристи, наивни и егоцентрични

Јарец: бескрупулозни, традиционалисти и упорни

Водолија: непостојани, себични и забавувачи

Риби: сонувачи, деталисти и филозофи

притисни ентер